A Nagyvátyi tó horgászrendje 2019
Töltse le nyomtatható horgászrendünket!
Nemes halak
- Amur: 50 cm
- Busa: 40 cm
- Csuka: 50 cm
- Ponty: 30 cm
- Süllő: 30 cm
- Kősüllő:20 cm
- Harcsa: 50 cm
- Afrikai harcsa : Korlátozás nélkül fogható
Egyéb halak:
- Kárász félék
- Keszeg félék
- Törpe harcsa
Tilalmi idők:
Egész évben fogható az amur, és a ponty, nincs tilalmi időszak.
Csuka: február 15-től március 31-ig
Süllő: március 1-től április 30 -ig
Kősüllő: március 1-től május 31-ig
Harcsa 80 cm alatt: május 2-től június 15-ig
Március 15. Horgászegyesület 2019. évi horgászrendje
I.A Helyi horgászrend szabályai:
TILOS A HORGÁSZAT MEGKEZDÉSE A HELYI ÉRVÉNYES HORGÁSZREND ISMERETE NÉLKÜL!
1. A Nagyvátyi horgásztó nyitvatartási ideje teljes jég vesztétől december 31-ig naponta napkeltétől napnyugtáig tart, melyet dudaszóval jelzünk. A jelző hang 1 hosszú dudaszó.
2. A dudaszó, a nappali horgászat végét jelzi, ettől számítva a horgásznak még 30 perce van arra, hogy kiiratkozás és elszámolás után, elhagyja a tó területét. Megsértése fegyelmi vétség.
3. Területi engedélyt, napijegyet csak állami horgászjeggyel rendelkező horgász részére szabad kiadni.
4. A horgászat megkezdése előtt, úgy az egyesületi tag, mint a napijegyes horgász köteles megjelenni a halőrháznál, aki saját kezűleg és olvashatóan kitölti a beíró karton kezdő rovatait. A napijegyes horgász szükséges adatait a halőr rögzíti, kiállítja a napijegyet és megtartja a szükséges tájékoztatót, ezután foglalhatják el a horgászállásaikat. Tilos a horgász hely elfoglalása, és a horgászat megkezdése addig, amíg a halőr nem adja ki az érvényes horgász jegyet!
5. Járművel parkolni csak az út szélén, a hétvégi házak oldalán szabad. Rokkant, beteg horgásztárs helyszínre szállítására lehetőség van, de a kipakolást követően, a járművével csak az út szélén, a hétvégi házak oldalán parkolhat.
6. Felnőtt horgász egyszerre 2 bottal, botonként maximum 2 db horoggal horgászhat. Horgászat közben egy időben az egy négyzetméternél nem nagyobb kishal fogó hálót is használhatja, de bevetett botjaitól nem távolodhat el.
7. A kishal fogó horgászbot orsóval vagy anélkül is egy készségnek számít!
8. Az ifjúsági horgász, és a horgász feleségek 1 bottal, rajta legfeljebb 2db horoggal horgászhatnak.
9. Gyermekjeggyel (a gyermek 14 éves koráig) a nagyvátyi tavon egyéb hal fogható, felnőtt felügyelete mellett. A kifogható egyéb hal mennyisége napi 1 kg.
10. Halmerítő, és haltartó szák, (bilincs) és a halmérleg használata minden horgász számára kötelező!
11. Kutyát a tóban fürdetni tilos! A kutya sétáltatása a tóparton, a kutya horgászat közbeni tartása a horgászállásban a mindenkor érvényben lévő ebtartási jogszabályok szerint, a horgászat zavarása nélkül engedélyezett.
12. A tóparton sátor felállítása, nyílt tűzrakás, kempingezés a kijelölt helyeken engedélyezett.
13. A horgászat során a szereléket kizárólag a horgászbot segítségével bedobva szabad a vízbe juttatni, a harcsahorgászat esetén engedélyezett a "behordás".
14. Versenyeken, csak a versenyzők részére, külön szabályok is kerülhetnek megállapításra.
15. A vízparti növényzetet, csemetéket, fákat, bokrokat rongálni, csonkolni szigorúan tilos!
16. A bottartó villa vagy fémből, vagy műanyagból lehet, helyszínen tört vagy vágott élőfából bottartót használni tilos!
17. A horgászat ideje alatt a horgász az etetés helyét megjelölheti, a jelző eszközt azonban a horgászat befejezésekor el kell távolítani.
18. Éves területi engedéllyel rendelkező felnőtt horgásztag elvihető hal mennyisége:
Naponta: 3 db nemes hal, + 3 kg egyéb hal. Egy fajta nemes halból 2 db vihető el.
Hetente: 5 db nemes hal.
Évi: 30 db nemes hal, ami 80 kg-nál nem lehet több.
Éves területi engedéllyel rendelkező horgász feleségtag, és ifjúsági horgász elvihető halmennyisége:
Naponta: 1 db nemes hal, + 2kg egyéb hal.
Hetente: 3 db nemes hal
Évi: 15 db nemes hal, ami 40 kg-nál nem lehet több.
Gyerek horgász, napi 1 kg egyéb halat vihet el.
19. Ragadozó halak közül a süllő, csuka, harcsa fogása és elvitele csak a kiváltott területi engedélyben megadott súly 50%-ig lehet.
20. A napijegyes vendéghorgász által a legnagyobb elvihető békés nemes hal súlya, legfeljebb 5 kg/db lehet. Naponta foghat 2 db békés nemes halat, ezen belül ragadozó halból 1 db-ot, valamint 2 kg egyéb halat. Ha a második halat is beletette a haltartójába, a horgászatot be kell fejeznie! Szürkeharcsa fogása esetén a legnagyobb elvihető hal súlya max. 20 kg lehet.
21. Az elvinni kívánt nemes halat, még az újradobást megelőzően azonnal, az egyéb halakat a horgászhely elhagyása előtt, maradandó nyomot hagyóan kell a fogási naplóba beírni.
22. A kifogott, de megtartani nem kívánt halat másnak átadni nem szabad, azt kíméletesen a vízbe azonnal vissza kell engedni.
23. A kifogott és haltartóba tett halat másikra kicserélni szigorúan tilos!
24. A bevetett botokat őrizetlenül hagyni, azok kezelését másra bízni, illetve átengedni tilos!
25. Horgászat ideje alatt a kifogott, és megtartott halat a horgász csak maga mellett, a horgászállásánál (vízben) tárolhatja, a helyszínről csak a horgászat befejeztével viheti el!
26. A kifogott és megtartott halat az ellenőrzés során a halőrnek, vagy az ellenőrzést, végző személynek a fogási naplóval együtt, be kell mutatni.
27. Az egyesületi tag által elvihető legnagyobb ponty súlya, maximum 7 kg/db lehet. Nincs korlátozó súlyhatára az amurnak, valamint a ragadozó halaknak. A 7 kg-nál nagyobb súlyú pontyot a vízbe vissza kell helyezni, az nem vihető el!
28. A kíméleti területre csónakkal bemenni, a karóval, jelzőkötéllel lezárt szakaszon horgászni, szigorúan tilos!
29. A nagyvátyi horgásztavon pergetni, egyesületi tagnak partról és csónakból, napijegyes horgásznak csak partról, egész évben lehetséges. Minden kifogott süllőt, csukát, harcsát,(tilalmi időn kívül) ha a kifogás során olyan sérülést okoztunk, amitől a hal elpusztulhat, be kell írni a fogási naplóba, azt el kell vinni, visszaengedni tilos!
30. A horgászhely horgászat közben elhagyható, de arra az időre a bevetett horgászkészségeket a vízből ki kell venni. Az őrizetlenül hagyott horgász, és egyéb eszközök eltulajdonításáért, rongálódásáért az egyesület nem vonható felelősségre.
31. A horgászat befejeztével a horgászat alatt keletkezett szemetet össze kell szedni és a szemétgyűjtő edénybe tenni. Szemetes horgász helyet elfoglalni és elhagyni is tilos! Ha a hulladékgyűjtő edény tele van, a horgász köteles a szemetét magával vinni.
32. A horgászat befejezésekor a horgász köteles személyesen megjelenni a halőrháznál, és személyesen rögzíteni olvashatóan, a beíró kartonon, a fogási eredményt.
33. A megtartott halat csak a horgászat befejezése után, a halőrháznál történő elszámolást követően szabad megtisztítani, a helyszínen ez csak a halőrháznál lehetséges.
34. A haltelepítés napján a horgászvíz, az elnökség döntése alapján, néhány napra lezárható. A tó lezárásának ideje az egy hetet nem lépheti túl. Ha a telepítés követően a tavat az elnökség lezárja, azt a telepítés előtt a halőrháznál írásban közöljük. Az elnökség dönthet úgy is, hogy a megjelölt telepítési szakaszon kívül, a tagoknak engedélyezi a horgászatot.
II. Az éjszakai horgászat rendje:
1. Az éjszakai horgászat egyesületi tagoknak március 01-től december 31.-ig, csütörtök, péntek, szombati napokon lehetséges. Csütörtöki napokon csak rablóhalas horgászat, pénteki és szombati napokon, békés és rablóhalas horgászat napnyugtától másnap napkeltéig engedélyezett.
2. Éjszakai hétvégi horgászatra a tag a megjelölt napokon bármikor jöhet, köteles a halőrháznál megjelenni, beiratkozni, távozáskor ki iratkozni. Ugyanezen időszakban azon országos ünnepnapokon, melyek nem csütörtökre, péntekre, vagy szombatra esnek, szintén engedélyezett az éjszakai horgászat (húsvét, pünkösd, vasárnap is). Összevont többnapos ünnep esetén külön intézkedés szerint.
3. Az éjszakai horgászatnál a sötétség beálltával a horgász helyet fehér fénnyel, a stég bejáratánál, vagy a horgász helyen jól láthatóan, a horgászat egész ideje alatt ki kell világítani.
4. A horgászati idényben engedélyezett az éjszakai horgászat, melyet a horgász, a beíró lapon külön köteles bejegyezni a 4. és a 33. pontban rögzítettek szerint.
III. Csónak használatának szabályai:
1. A nagyvátyi tavon csak a Hajózási Szabályzat előírásai szerinti csónak használható, a tag saját felelősségével.
2. Csónak csak a kikötőjében, lakattal lezárt állapotban tárolható. melynek betartását a vezetőség és az FB szúrópróbaszerűen ellenőrzi.
3. A csónakot jég veszte után a part és a fű védelmében egy héten belül, illetve március 15.-ig vízre kell tenni, vagy el kell szállítani az egyesület területéről.
4. A csónakot a vízből a jég beállta előtt, ki kell venni a vízből.
5. Míg a közgyűlés által elfogadott kikötő használati díjat a csónak tulajdonosa nem rendezi, a csónak nem tehető a vízre.
6. A csónakok rendben és tisztán tartásáról a tulajdonos köteles gondoskodni. Minden csónakon fel kell tüntetni a tulajdonos nevét, és a csónak számát!
7. A gyermek, és a napijegyes horgász, csónakhasználatra nem jogosult.
8. A csónakos horgász a parti horgásszal együttműködve, egymás zavarása nélkül horgásszon!
9. A jelzőkötélhez és tartó oszlopaihoz csónakot rögzíteni szigorúan tilos!
10. A csónakokra és a csónakhasználatra vonatkozó szabályok megsértőitől a csónak használati engedély a nagyvátyi tavon azonnal visszavonható.
11. A csónakos, horgászhelyének elhagyásakor, a csónak rögzítő karóit is ki kell vennie a vízből. Horgász helyet mutató jelölés még a horgászat idejére sem létesíthető.
12. Csónakot jó műszaki állapotban tartva csak a csónak éves díját megfizető horgásztag, vagy tagsági viszonnyal rendelkező családtagja vezetheti és csak horgászati céllal használhatja, felelősséget vállalva a csónakban ülőkért.
13. A csónaktulajdonos átadhatja horgásztársának a csónakot, ezt a tényt a tulajdonos közölje a halőrrel.
Ha a horgásznak bármi kérdése, panasza, észrevétele van, azt jelezheti személyesen, vagy írásban a halőröknek, vagy az elnökségnek.